Ratų guoliai: iš kur žinoti, kada laikas juos keisti?

Dažniausiu ratų guolių nusidėvėjimo simptomu yra triukšmas – dūzgimas, kuris didėja kartu su važiavimo greičiu. Tačiau triukšmas gali susilieti su kitais garsais ir būti negirdimu. Poreikį pakeisti rato guolius gali nustatyti ir mechanikas patikrinimo metu, nes guolių nusidėvėjimą lydi būdingas laisvumas, kurį galima pajusti tinkamai judinant ratą.

Ar dėl guolių susidėvėjimo ratas gali nukristi ?

Rato guoliai ne visada turi būti keičiami nedelsiant, tačiau taip pat nereikėtų to atidėlioti per ilgai. Ar ratas gali nukristi dėl guolių nusidėvėjimo? Tai kraštutinumas, tačiau ratas dėl guolio gedimo važiavimo metu gali pvz. užsiblokuoti o tai yra dėl akivaizdžių priežasčių labai pavojinga.

Nepageidaujami guolių laisvumo požymiai

Ratų guolių paslydimas sukelia daugybę nepageidaujamų požymių: girgždantys stabdžiai, greitesnis stabdžių kaladėlių susidėvėjimas, padidėjęs pasipriešinimas riedėjimui, dėl kurio sunaudojamos per daug degalų …

Ir triukšmas: iš pradžių jis gali girdėtis tik posūkio metu (teoriškai, jei sugadintas vienas guolis, galite suprasti, kuris guolis yra sugadintas iš triukšmo, lydinčio posūkius). Tačiau laikui bėgant triukšmas tiesiog didėja, kartu su guolių apkrova – ne tik sukant, bet ir įsibėgėjimo prie didelio greičio metu.

Ar turiu pakeisti abu guolius?

Praktika rodo, kad jei yra nusidėvėjęs vienas guolis, dažniausiai reikia pakeisti ir antrąjį tos pačios ašies o išimtimi yra situacija, kai guolių rida yra maža, o defektas susijęs su, pavyzdžiui, vieno iš ratų stabdžių gedimu.

Ratų guoliai: kas pagreitina jų nusidėvėjimą?

Važiuojančiame gerais keliais tvarkingame automobilyje ratų guoliai be problemų gali įveikti 200 000 km ir daugiau. Jų tarnavimo laikas sutrumpina važinėjimas bloga kelio danga, automobilio perkrovimas, naudojimas per plačių ratų ar ratlankių su netinkamu poslinkiu (ET), labai žemo profilio padangos, stabdžių gedimais, dėl kurių perkaista stebulės sritis, agresyvus vairavimo stiliaus.

Ratų guoliai: arba brangi dalis, arba sunkesnis pakeitimas

Yra daugybė skirtingų sprendimų, kaip keisti automobilio ratų guolius. Kai kuriuose automobiliuose keičiami tik patys guoliai, tada jiems pakeisti reikalingas specialus traukiklis arba hidraulinis presas.

Guoliai, ypač galiniai, gali būti integruojami su stabdžių diskais, tada jų keitimo problema neegzistuoja – perkame brangesnius, ant guolių pritvirtintus stabdžių diskus, o atskira ratų guolių keitimo problema mus nerūpi.

Rato guoliai taip pat gali būti integruoti su stebulę ir vairo ašigaliais – tada jiems pakeisti taip pat nereikia jokių specialių įrankių, tačiau dalys yra gana brangios – keli šimtai zlotų ir dar daugiau už vieno rato komplektą.

Ratų guoliai: ar galima pakeisti patiems?

Ne tik tais atvejais, kai guolius reikia presuoti į stebulę, primygtinai rekomenduojama jų nekeisti namų garaže. Kai kuriais atvejais šis remontas yra teoriškai paprastas, tačiau dažnai paaiškėja, kad problema tampa neatsisukantys, apsaugoti, surūdiję, daugybė kartu veikiami aukšta temperatūra varžtai ir veržlės.

Tai, ką galima greitai organizuoti profesionaliose dirbtuvėse naudojant „sunkią“ įrangą, pavyzdžiui, įvairius smūginius veržliarakčius ar hidraulinę įrangą, gali pasirodyti neįveikiama užduotis mėgėjų įrankių rinkiniui. Pavargsime, prarasime daug valandų, sugadinsime varžtus ir sunaikinsime įrankius – o dirbtuvių mechanikas tą patį padarys be nuostolių, pvz., per valandą.

Verta patikėti šį veiksmą specialistams ir būti tikriems, kad jie tai atliks gerai. Pakeisk guolius patikrintame Continental BestDrive servise.