Stabdžių kaladėlių keitimas: ar gali kas įvykti negero?

Stabdžių kaladėlių keitimas: ar gali kas įvykti negero?

Praktika rodo, kad rizika, jog automobilis staiga nustos stabdyti ne visiškai profesionaliai pakeitus stabdžių kaladėles, nėra didelė, tačiau varginančios problemos ir įprastas diskomfortas, taip pat nereikalingos išlaidos yra tipiškiausi reiškiniai netvarkingai pakeitus stabdžių kaladėles.

Ar stabdžių kaladėlės buvo pakeistos rūpestingai, dažnai … matyti iš pirmo žvilgsnio. Plotas aplink stabdžių suportą kruopščiai išvalytas, eksploataciniai elementai pakeisti o kas reikia – sutepta. Stabdžių kaladėlių keitimo procedūra susideda iš mažiausiai keliolikos punktų, kuriuos užsispyrus galima sumažinti iki kelių – ir kaladėlės bus pakeistos, juk tai labai paprasta operacija. Bet ar jie bus pakeisti gerai?

Tikrai tik kaladėlės?

Prieš nuimant stabdžių kaladėles nuo suportų, verta įvertinti situaciją. Iki galo tą padaryti gerai neįmanoma prie namų naudojant mažą domkratą – automobilis turi pakilti dirbtuvių keltuvu pakankamai aukštai, kad būtų galima įvertinti stabdžių sistemos būklę. Būtent šiame etape, prieš išimdami kaladėles, galite daug ką pamatyti, galite spręsti, ar tinkamai veikia stabdžių sistema ir ar susidėvėjusios stabdžių kaladėlės yra tai, kas iš tikrųjų yra blogai. Taigi: tikriname ar stabdžių kaladėlės susidėvi tolygiai o jei ne turime įvertinti, kas neveikia – tokių stebuklų, kad stabdžių kaladėlės susidėvėjus akivaizdžiai netolygiai tvarkingai veikiančioje stabdžių sistemoje, nėra! Toliau: kokios būklės yra guminės stabdžių žarnos? Ar jos įtrūkusios, dėl ko reikėtų jas pakeisti? Ar stabdžių diskai yra šlifuojami kaladėlėmis vienodu laipsniu abiejose pusėse? Ar juos reikia pakeisti, ar juos galima dar naudoti iki sueis mūsų perkamų stabdžių kaladėlių numatytas tarnavimo laikas?

Skurdus sutaupymas

Atėjo laikas išardyti stabdžių kaladėles ir … elementus, kurie atsarginių dalių parduotuvėse vadinami „montavimo komplektu”. Tai kainuoja maždaug keliolika-keliasdešimt zlotų, o tai nėra daug, bet … jūs turite tai užsisakyti ir ne visi to nori. Atrodo, kad nereikia: senas plokšteles ir spyruokles galima naudoti neribotą laiką, tačiau tada, pavyzdžiui, viena iš kaladėlių blokuojasi, susidėvi pagreitintu tempu, automobilis be reikalo „gadina“ degalus. Montavimo komplektą reikia keisti kiekvieną kartą keičiant stabdžių kaladėles, dirbtuvėse verta to net paprašyti !

Daugiau darbo – efektas matomas plika akimi!

Valymas: suportą ir jo susijusias dalis reikia kruopščiai nuvalyti vieliniu šepečiu bei chemiškai. Taip pat paviršių, besiliečiantį su ratlankiu, reikia nuvalyti ir konservuoti tinkama pasta. Kas juda, neturi strigti! Kai kurie žmonės eina toliau ir iš išorės matomus elementus (stabdžių apkabą, rato stebulę) nudažo tinkama spalva – juoda arba sidabro – iškart matosi rūpestingumas, nors tam nereikia daug laiko.

Montavimas – tinkamai surenkame visas dalis, užtikrindami, kad elementai, kuriuos reikia tepti aukštai temperatūrai atsparia pasta būtų užkonservuotos o stabdžių kaladėlių ir diskų trinties paviršius pasiliktų švarus ir nuriebintas.

Montavimo metu taip pat svarbu tinkamai prisukti ratus – tiksliai taip, kaip keičiant padangas ar ratus, su tinkamu sukimo momentu, užkonservavus paviršių, kuriame ratas liečia rato stebulę.

Stabdžių kaladėlės girgžda? Kažkas nepavyko …

Poveikis: stabdžių kaladėlės nusidėvi tolygiai ir lėčiau. Stabdant nėra jokio cypimo ar girgždėjimo. Jei stabdžiai cypia ir „kažkas ten traška“, tai dar nereiškia, kad kažkas tuoj atkris – bet kažkas pavyko ne taip. Gali nukentėti diskai kurie gali perkaisti ir per anksti nusidėvėti, gali netolygiai nusidėvėti stabdžių kaladėlės. Šiaip ar taip – kai jie cypia, jiems paprastai nėra jokio gelbėjimo. Jei jie turėjo sąlytį su kažkokia medžiaga, pavyzdžiui, tepalu ar alyva, tikriausiai juos reikia pakeisti. Gal jie girgžda dėl to, kad rato srityje yra tam tikras laisvumas, kuris leidžia sistemos komponentams pradėti vibruoti ir taip generuoti garsą? Tai gali būti, tačiau tai reikėtų patikrinti dar prieš pakeičiant stabdžių kaladėles naujais.

Ar norite patikrinti savo stabdžių kaladėlių ir diskų būklę? Susitarkite internetu.